STUDIO AKTYWNEGO WODORU

Umów Wizytę

Wczytuję kalendarz...
Powered by Booking Calendar

KILKA FAKTÓW O WODORZE, KTÓRE WARTO POZNAĆ

Wodór jest najobficiej występującym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie (stanowi około 75% (masowo) całości materii). Większość wodoru na Ziemi występuje w postaci wody lub związków organicznych. To najlżejszy z gazów, 14 razy lżejszy od powietrza.

Jakie działanie wykazuje wodór?

Znany od ponad 250 lat pierwiastek, który okazuje się być najsilniejszym antyoksydantem, jaki odkryto do tej pory. Pamiętasz wodór ze szkoły? Przypominasz sobie, gdzie możesz go znaleźć i co potrafi? Nie? To zacznijmy od początku.

Przypomnijmy wodę z Lourdes. W 1998 r. badania naukowców japońskich – prof. Sanetaka Shirahata z zespołem – Graduate School of Genetic Resources Technology Kyushu University, odkryli związek między wodą elektrolizowaną, a wodami ogólnie uznawanymi za uzdrawiające. Okazało się, że wspólnym mianownikiem tych wszystkich wód jest zawarty w nich aktywny wodór, który posiada możliwość redukcji wolnych rodników, a więc jest silnym antyutleniaczem.

Klucz wodoro-terapii

Sukces wodoru molekularnego to umiejętność przekroczenia bariery krew-mózg, mitochondrium czy jądra komórkowego. Co to oznacza? Że przenika do samego wnętrza komórki i naprawią ją od wewnątrz. Stąd jego niesamowite możliwościami terapeutyczne, zwłaszcza w zakresie coraz popularniejszych i trudnych do leczenia dzisiaj :

  • chorób sercowo-naczyniowych,
  • mózgowo-naczyniowych,
  • nowotworów,
  • chorób metabolizmu,
  • chorób i zaburzeń układu oddechowego.

WĄTROBA

Woda z wodorem jest podawana pacjentom z przewlekłym zapaleniem wątroby typu B, z guzami na wątrobie oraz przy stosowaniu radioterapii. Terapie wodorowe sprawdzają się również przy zmniejszaniu stłuszczenia wątroby, leczeniu żółtaczki czy uszkodzeń choroby wywołanych na skutek niepożądanego działania leków, alkoholu i używek.

PŁUCA

To choroba cywilizacyjna na którą w Polsce cierpi aż 4 mln osób. Choroby układu oddechowego/uszkodzenia płuc, takie jak POChP, astma czy obrzęk płuc są spowodowane stresem oksydacyjnym, patogenami (bakterie, grzyby), a także wysokim zanieczyszczeniem powietrza (tlenki siarki i azotu, pyły, ozon oraz drobne cząsteczki spalin), którym oddychamy. Korzystanie z terapii wodorowych pozwala zmniejszyć obrzęk płuc oraz złagodzić zmiany w płucach wywołane zanieczyszczeniami powietrza.

STAWY

Wodór wykazuje działanie przeciwzapalne, dzięki czemu ustępują dolegliwości bólowe. Osoby chorujące na reumatoidalne zapalenie stawów poddawane terapii wodorowej obserwują ustąpienie objawów, a u osób we wczesnej fazie choroby odnotowywano całkowitą remisję choroby.

SERCE

Serce to jeden z kluczowych organów człowieka, który codziennie jest narażony na działanie stresu oksydacyjnego. Badania dowodzą, że wodór może leczyć zaburzenia pracy serca, w tym choroby niedokrwienne czy miażdżycę. Terapię wodorową zaleca się również jako element profilaktyki w trakcie leczenia potransplantacyjnego.

NERKI

Nerki, obok wątroby, mają za zadanie filtrować organizm z toksyn. Nadmierne obciążenie nerek to obniżenie możliwości ich codziennej pracy. Picie wody wodorowej pozwala uwolnić nerki od toksyn a także zredukować produkty odpadowe, w tym azot mocznikowy we krwi. Terapie wodorowe zaleca się również dla osób cierpiących na różnego rodzaju nefropatie.

UKŁAD TRAWIENNY

Z wielu doniesień naukowych wiemy, że zdrowie pochodzi z jelit. Zdrowe jelita to również zdrowy mózg. Wodór skutecznie chroni układ trawienny przed katastrofalnymi skutkami stresu oksydacyjnego i stanów zapalnych wywołanych stresem. Terapie wodorowe pomagają usprawnić działanie jelit, usunąć zalegające złogi i niepożądane bakterie, złagodzić stany zapalne oraz wspomóc proces leczenia niedrożności i niedokrwienia jelit.

METABOLIZM

Profilaktyka wodorowa wpływa korzystnie na procesy przemiany materii od poziomu komórkowego aż po procesy naprawcze, występujące w samych organach. Wodór zapobiega miażdżycy, redukuje poziom dobrego i złego cholesterolu, a także wspiera procesy przemiany materii u osób zmagających się z otyłością. Warto podkreślić, że z terapii wodorowych z powodzeniem mogą korzystać osoby zmagające się z cukrzycą oraz chorujące na kwasicę metaboliczną. W pierwszym przypadku, wodór normalizuje tolerancję glukozy i oporność na insulinę, w drugim obserwujemy pozytywne zmiany w pH krwi, która przyjmuje odczyn zasadowy.

Terapie wodorowe odnoszą rewelacyjne skutki terapeutyczne u osób zdrowych, osób uprawiających sport i osób zmagających się z problemami otyłości. Terapie wodorowe zaleca się również dla osób cierpiących na choroby uznawane we współczesnej medycynie za najtrudniejsze do wyleczenia, w tym m.in. cukrzycę typu II czy ostre zapalenie trzustki. Czy wiesz, że cukrzyca nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią na świecie? Szacuje się, że 422 milionów osób na całym globie choruje na cukrzycę, z czego 179 milionów, to osoby u których choroba jeszcze nie została zdiagnozowana.

U około 90% chorych na cukrzycę typu 2 stwierdza się nadwagę lub otyłość. Cukrzyca jest też przyczyną innych chorób takich jak: retinopatia, nefropatia czy zmiany miażdżycowe, nie wspominając o depresji, zaburzeniach lękowych, problemach z pamięcią i koncentracją.

PRZEZCZEP SZPIKU

W transplantologii zdarza się choroba zwana przeszczep przeciwko gospodarzowi (GVHD) – to reakcja organizmu, która może się pojawić u osoby, u której dokonano przeszczepu od nieznanego dawcy. Udowodniono, że w trakcie operacji transplantologicznych warto włączyć pacjentowi terapię wodorową, która zmniejsza uszkodzenia narządów podczas przeszczepów oraz zmniejsza możliwość wystąpienia choroby przeszczep przeciwko gospodarzowi (GVHD).

NARZĄD SŁUCHU

Słuch codziennie jest narażony na hałas, co może prowadzić do jego otępienia. Ratunkiem w tym przypadku jest wodór, który naturalnie chroni komórki rzęsate przed uszkodzeniem. Wodór chroni również narząd słuchu przed szkodliwym działaniem stresu oksydacyjnego.

NARZĄD WZROKU

Uszkodzenie siatkówki oka to nie wyrok. Terapie wodorowe usprawniają proces regeneracji po uszkodzeniu siatkówki. Warto podkreślić, że również mechaniczne urazy oka spowodowane kontaktem z substancjami chemicznymi można zredukować stosując terapię wodorem. Dowiedziono, że wodór wykazuje potencjał terapeutyczny również przy leczeniu zaćmy czy degeneracji plamki żółtej.

SKÓRA

Wiek człowieka jest oceniany przez kondycję skóry. Udowodniono, że wodór jako pierwiastek młodości skutecznie radzi sobie z problemami skórnymi jak i niedoskonałościami, poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Warto rozważyć tę metodę zwłaszcza dlatego, że jest to bezpieczny antyoksydant, który pozwoli przywrócić naturalne piękno bez skalpela. Wodór poleca się również pacjentom cierpiącym na ostre stany rumieniowe a także osobom, które zmagają się z leczeniem trudno gojących się ran odleżynowych i owrzodzeń.

ALERGIE

Atopowe zapalenie skóry ma swój początek wewnątrz organizmu, dlatego warto leczyć je już na poziomie komórkowym z użyciem terapii wodorowych. Woda wodorowa skutecznie poprawia stan skóry poprzez usunięcie stanu zapalnego.