KUŹNIA TALENTÓW I MOŻLIWOŚCI

Kuźnia Talentów i Możliwości

Fundacja “Przyjaciel z Sercem” w partnerstwie z Stowarzyszeniem Stacja Rozwoju Słowikor realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn.

Cel główny projektu: Zwiększenie dostępności do wysokiej jakości miejsc opieki dla 60 dzieci Polskich i 40 dzieci z Ukrainy i młodzieży z terenu Miasta Myszkowa poprzez otwarcie i funkcjonowanie Placówki Wsparcia Dziennego.

Wartość projektu: 1 633 285,79 PLN 

Dofinansowanie ogółem: 1 518 955,70 PLN 

Dofinansowanie UE: 1 388 282 ,92 PLN

W trakcie trwania projektu wydłużono jego realizację do 30.09.2023 r. oraz zwiększono dofinansowanie, co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie ilości osób objętych wsparciem w projekcie.

Przypominamy, że Placówka Wsparcia Dziennego pozostaje w niezmienionej formie. Z tych tez racji zapraszamy na konsultacje.  Aktualna liczba miejsc – 40. Informujemy ze miejsca szybko się zapełniają. Od nowego roku czeka nas nowa oferta. Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku!!! 

Kochany Rodzicu!

 

Przypominamy ze trwa stały nabór do placówki wsparcia dziennego. Zapraszamy 

Są dwie rzeczy, które powinniśmy dać naszym dzieciom: korzenie i skrzydła.. Korzenie już podarowałeś z uskrzydleniem możemy Ci pomóc.
Dokładnie 14 stycznia 2020 r powołana do życia została Świetlica Środowiskowa ” Kuźnia talentów i możliwości”.
To wyjątkowa przestrzeń w skład której wchodzą dwie sale, jedna pełna planszowych gier, puzzli, książek. Młodzież znajdzie tu stół bilardowy zamienny na ping-ponga, cymbergaja, są też piłkarzyki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tablica interaktywna i magiczny dywan.
Druga, to sala doświadczania świata. Magiczna ciemnia na suficie której wyświetla się gwieździste niebo, ściana przedstawiająca świat rybek, które pod wpływem ultrafioletowego światła zachwycają. Sznur ledowych światełek wzbudza zainteresowanie a podświetlany basen z kulkami to szaleństwo pełne niespodzianek. Dwa wiszące kokony umożliwiają odpoczynek. To nie koniec niespodzianek. Sala doświadczania świata ma też duże łóżko wodne, na którym dzieci leżąc słuchają bajek i odczuwają przyjemne kołysanie.
Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

Świetlica otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00 – 18:00

Warsztaty Krawieckie

środa godz.13:30 
zajęcia prowadzi Pani Sylwia Gębka 

 Zajęcia z Rękodzieła

Poniedziałek 
 

Warsztaty kulinarne

co drugi piątek   
 
Zajęcia logopedyczne
Poniedziałek  godz.12:30 
zajęcia prowadzi Pani Monika Kluza
 

Zajęcia teatralne

Wtorek godz.16:00 – 18:00
zajęcia prowadzi Pan Bogdan Wąchała  

Zajęcia TUS / relax

czwartek godz.15:30 – 17:30
zajęcia prowadzi Pani Jolanta Cesarz 

Haft

piątek godz.13:30 – 15:00
zajęcia prowadzi Pani Siuzanna Dudarieva 

Robotyka

co drugi piątek godz.15:30 – 17:30
zajęcia prowadzi Uniwersytet Rozwoju
 
 
 

Pozostałe dni : rysowanie, malowanie, pomoc w lekcjach, opowiadania, wspólne gry.
Jesteśmy nastawieni na budowanie relacji wśród dzieci i młodzieży, słuchamy i rozmawiamy. Możemy im pomóc w rozwijaniu zainteresowań jak i ich odnajdywaniu w sobie.
Wzmacniamy poczucie dziecięcej wartości.

Skip to content