Nasze Dokonania

Andrzej Sikorowski 2012 

Międzyrzecz 2011

Cztery minuty, to chwila, która umyka w mgnieniu oka nie pozostawiając większego śladu w pamięci. Cztery minuty, to czas w którym w zależności od postawy, wiedzy i umiejętności można uratować człowieka od śmierci. Choć powszechnie wiadomo, ze odpowiednio wcześnie rozpoczęta resuscytacja stanowi czynnik decydujący o życiu lub śmierci to jednak faktem jest to, że w naszym społeczeństwie niesienie pierwszej pomocy przywołuje na myśl takie stwierdzenia jak niewiedza, strach, brak poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka, oraz nieświadomość tego, jak wielkie znaczenie może mieć „moje działanie”.

Fundacja „Przyjaciel z sercem” we współpracy z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich od lipca bieżącego roku do maja 2012 r. prowadzi projekt pt. „Zdążyć z pomocą na czas”, którego celem jest nabycie przez dzieci i młodzież województwa śląskiego umiejętności i postaw związanych z niesieniem pierwszej pomocy, a także rozbudzenie chęci czynnego zaangażowania w losy społeczeństwa oraz inspirowanie do pracy twórczej zmierzającej ku samodoskonaleniu.

Nefe 2010 

Wawele 2009

Pierwszy dzień wiosny – dzień wagarowicza, w głowach młodych ludzi zrodził się pomysł zrobienia czegoś niezwykłego, niebanalnego czegoś, co w przyszłości może przynieść wspaniały owoc. I stało się 21.03.2007, Hala Polonia, pierwsze certyfikaty, pierwsze widowisko, które pozwoliło zebrać środki na realizację dziecięcych marzeń – wyjazd wakacyjny dla dzieci z biednych rodzin.