Rękodzieło

W ramach warsztatu rękodzieła uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Myszkowie poznają tajniki sztuki krawieckiej, haftu krzyżykowego i płaskiego, techniki kroju i szycia, rozwijają umiejętności manualne. Uczą się obsługi maszyn i urządzeń. Poznają zasady i zakres pracy indywidualnej i grupowej.
Nabyte umiejętności pozwalają na radzenie sobie z drobnymi pracami krawieckimi w życiu codziennym na potrzeby swoje i swojej rodziny, a przede wszystkim nabyte umiejętności pozwolą na szukanie pracy w szwalniach lub w miejscach gdzie są prowadzone warsztaty dla dzieci i osób starszych. Uczestnicy poznają metody łączenia materiałów i zastosowania ich w wyrobie. Powstają piękne wyroby krawieckie i dekoracyjne. Kreatywne myślenie pomaga tworzyć im przedmioty wyjątkowe, jedyne i niepowtarzalne.
Podczas warsztatów biorący udział w zajęciach pod okiem instruktora wykonują własnoręcznie przedmioty ozdobne lub użytkowe: torby z własnymi aplikacjami, maskotki lub ozdabiają różnorodnymi technikami poduszki, serca, dynie, jajka wielkanocne i anioły, i wiele innych… Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z technikami plastycznymi takimi jak decoupage, praca z filcem, szycie na maszynie.

Data:

29 września 2022

Skip to content