Relacja z ferii

Kuźnia talentów i możliwości”

Ferie styczeń 2020

Zaczęły się ferie, czas odpoczynku dla dzieci od szkoły. Nasza świetlica założyła sobie cel:

Elektronika na bok, poznajmy się lepiej. I z takim oto przekonaniem rozpoczęła swoje działania, co z tego wyszło? Cała relacja poniżej, a dzieci przybywało z dnia na dzień coraz więcej.

20.01.2020 poniedziałek Ferii czas

Główny plan programu:

Integracja – poznajmy się lepiej, bądźmy drużyną.

Cóż to był za poniedziałek, naszej wspaniałej Przyszłości pokazaliśmy naszą świetlicę, która już na wejściu zrobiła na nich ogromne wrażenie, a potem.. potem było już tylko słychać wow ,ach.

21.01.2020 wtorek

Główny plan programu:

Zajęcia z aktorem.

We wtorek już o 8 rano wspaniała i liczna ekipa, przekroczyła próg świetlicy. Dzieci dopytywały co dziś będzie, co będziemy robić?. Te pytania były jak balsam dla duszy, One pytały nie o internet, nie o komputer ale o zajęcia. A tego dnia czekała ich naprawdę fajna niespodzianka – spotkanie z aktorem, który nauczy ich pewnych bardzo ważnych w tej dziedzinie sztuczek.

Dzieci były zachwycone, bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i brały udział w aktorskich ćwiczeniach. Była prawdziwa gimnastyka dla buzi i języka, a do tego odgrywanie różnych ról – wyzwanie warte podjęcia.

22.01.2020 środa

Główny plan programu:

Warsztaty rękodzieł

Tego dnia nikt nie mógł przewidzieć, choć już wiedzieliśmy, że o świetlicy wieść pozytywnych opinii się rozniosła, to liczba dzieci w tym dniu, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

W tym dniu przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych zajęcia z rękodzieła, które poprowadziła Pani Agnieszka. Przygotowała dla nich filc, z którego wyczarowali piękne krawaty – idealne na dzień dziadka.

 Tego dnia gry, puzzle i książeczki poszły w ruch. Stół do bilarda, zmieniał się naprzemiennie ze stołu do ping ponga w stół do cymbergaja.

23.01.2020 czwartek

Główny plan programu: Nauka wyboru:

Warsztaty z aktorem.

-Zima na plakacie.

-Sala sensoryczna, czego o niej nie wiecie.

  Koniec ferii zbliża się nie ubłaganie, śniegu brak. Dziś w naszej świetlicy działo się, oj działo. Poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko, ale my już poznaliśmy nasze zdolne dzieci, więc daliśmy im prawo wyboru zajęć, które sprawiają im najwięcej radości. Wybór trudna sprawa, kiedy by się chciało wiele na raz, ale i z tym zadaniem nasze przyszłe pokolenie dało sobie świetnie radę. Poniżej foto relacja.

 Kochani my przestaliśmy wierzyć w niejadki, z dziecięcych talerzyków znikało wszystko i to do ostatniego okruszka.

24.01.2020 piątek

Główny plan programy:

Jestem ważny – Jestem wyjątkowy

Ostatni dzień ferii, aż szkoda było. Ten dzień jak i poprzednie był pełen wrażeń i emocji. Dziś dzieci bardzo chętnie dzieliły się z nami swoimi przeżyciami nawet snami, opowiadały co sprawia im radość a co smutek, co lubią robić. W naszej świetlicy doświadczyły wielu wrażeń, pomogliśmy im odkryć to co potrafią, w zalążku wprawdzie ale od tego się zaczyna. Dodaliśmy im siły by zaczęły marzyć, by uwierzyły w siebie, by zauważały że na świecie nie wszyscy jesteśmy tacy sami, że nie wszyscy lubimy to samo i co najważniejsze – mamy do tego prawo.

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie a rodzicom za zaufanie.

Nasza Świetlica pod nazwą „Kuźnia talentów i możliwości” działa codziennie od 14:00 do 18:00.

Zapraszamy!

Data:

24 stycznia 2020

Skip to content