O WODORZE

CZYM JEST WODÓR?

CZYM JEST WODÓR?

Znany od ponad 250 lat pierwiastek, który okazuje się być najsilniejszym antyoksydantem, jaki odkryto do tej pory. Pamiętasz wodór ze szkoły? Przypominasz sobie, gdzie możesz go znaleźć i co potrafi? Nie? To zacznijmy od początku.

Jeśli zajrzysz do Wikipedii, dowiesz się, że wodór jest najobficiej występującym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie (stanowi około 75% (masowo) całości materii). Większość wodoru na Ziemi występuje w postaci wody lub związków organicznych (węglowodorów). Na Ziemi wodór w postaci cząsteczkowej występuje w atmosferze – przy powierzchni w ilościach śladowych (ok. 0,5 ppm obj.), natomiast w wysokich, bardzo rozrzedzonych warstwach jest składnikiem dominującym. To najlżejszy z gazów, 14 razy Iżejszy od powietrza. Trochę skomplikowane, prawda? Spokojnie, będzie prościej.

Kiedy wejdziesz dzisiaj do apteki, możesz poczuć się jak w supermarkecie. Z każdym dniem przybywa tam „cudownych” preparatów na wszystkie problemy współczesnego człowieka. Od niechcianych emocji, przez potrzebę schudnięcia, po usunięcie dolegliwości bólowych stawów czy głowy. Kiedy włączasz radio lub oglądasz telewizję, większość reklam przedstawia suplementy diety, które praktycznie bez twojego udziału (poza połknięciem tabletki) mają ci pomóc. Jeśli jesteś już po stronie choroby i przyjmujesz różne leki, często zapominasz, że niestety najczęściej nie mają one na celu leczenia czy zahamowania danej choroby, a rozwijanie jej powoli w ukryciu, byś za jakiś czas musiał sięgnąć po kolejne leki na usunięcie nowych objawów. Jedynie nieliczni lekarze pokazują pacjentowi inną drogę, jak chociażby zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia na zdrowy.

Czy czujesz, że taka droga nie prowadzi do niczego dobrego? Czy rozumiesz, że większości chorób możesz uniknąć, stosując profilaktykę zdrowia? Czy zdajesz sobie sprawę, że sam pracujesz na swoje zdrowie każdego dnia? I czy rozumiesz, jak ważne jest, byś stosował tylko to, co jest absolutnie bezpieczne dla twojego organizmu?

Wodór w takiej formie to lekarstwo w 100% naturalne, bezpieczne i działa na wszystkie narządy. Nie stwierdzono działania cytotoksycznego wodoru w żadnym z badań. Ta mała cząsteczka potrafi dotrzeć do najmniejszych części składowych komórek i leczyć skutecznie wiele chorób, z którymi boryka się współczesna medycyna.

WAŻNE INFORMACJE:

atomiast Fujita i inni wykazali skuteczność terapii wodorowej w neurologicznej chorobie zwyrodnieniowej – chorobie Parkinsona i Alzheimera. Okazało się, iż picie wody wodorowej zmniejsza utratę neuronów dopaminergicznych, zmniejsza stan zapalny komórek nerwowych oraz redukuje powstawanie uszkodzeń DNA. Należy jednak pamiętać, że w przypadku poważnych schorzeń, takich jak nowotwór konieczna jest codzienna inhalacja minimum 3 godziny dziennie.

WOLNE RODNIKI – CISI INTRUZI

Codzienna praca twojego organizmu jest jak praca ogromnej fabryki. Potrzeba odpowiednich mechanizmów, nadzorowana systemu produkcji czy niezbędnych składników. Potrzeba też na bieżąco odpierać ataki z wewnątrz i zewnątrz oraz usuwać nagromadzone odpady. Wyobraź sobie, że każdego dnia mitochondria, które można określić jako silnik twoich komórek, wytwarzają produkty uboczne czyli wolne rodniki. Coś trzeba z nimi zrobić, prawda? Wyobraź sobie, że taki wolny rodnik ma jeden elektron nie do pary i nie chce go sobie uzupełnić, zabierając elektron z sąsiedniej cząsteczki. Wolne rodniki żyją krótko, są nietrwałe i wchodzą w reakcje z innymi cząsteczkami, żeby żyć jak najdłużej. Albo jeszcze inaczej, wyobraź sobie silnik samochodowy spalający benzynę jako paliwo. Jaki jest produkt uboczny? Tlenek węgla i wiele innych zabójczych pierwiastków. Tlenek węgla jest tak toksyczny, że wdychanie go może być śmiertelnie. Wolne rodniki są jak tlenek węgla dla twoich komórek.

Zwykle, antyoksydacyjny system obronny organizmu, jest w stanie poradzić sobie z wolnymi rodnikami, zanim spowodują jakieś szkody. Niestety wraz z wiekiem, nagromadzeniem się toksyn w organizmie, przewlekłym stresem, twój system obronny staje się coraz słabszy i wolne rodniki zaczynają przejmować władzę nad komórkami. To nazywa się stresem oksydacyjnym. Właśnie wtedy zaczynasz się starzeć, zwłaszcza w widoczny sposób, i chorować (również na choroby neurodegeneracyjne jak Alzhaimer, Parkinson czy stwardnienie rozsiane).

WODÓR CZĄSTECZKOWY (H2) IDEAŁ NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Wiele firm produkujących suplementy diety przekonuje, że formuła stworzonych przez nich antyoksydantów jest najlepsza. Niektóre z tych formuł rzeczywiście skuteczne, jeśli zawierają odpowiednią ilość substancji czynnej, a zmniejszona jest do absolutnego minimum ilość tzw. wypełniaczy.

Co możesz zrobić? Musisz wzmocnić swój antyoksydacyjny system obronny, aby mógł skutecznie zneutralizować nadmiar wolnych rodników. Możesz wzmocnić działanie antyoksydantów wewnątrz komórek wprowadzając dietę bogatą w antyoksydanty (zielone warzywa liściaste, jak najwięcej surowych warzyw i owoców zawierających enzymy) czy prowadząc zdrowszy tryb życia, włączając między innymi aktywność fizyczną do swojego życia. Możesz również zrobić coś jeszcze – zacząć stosować wodór molekularny.

PALIWO DLA SPORTOWCÓW – H2

  • Jeżeli jesteś czynnym sportowcem, sportowcem amatorem 
  • kochasz aktywność fizyczną 
  • uwielbiasz górską wspinaczkę, boks czy pływanie 
  • lub po prostu planujesz rozpoczynać przygodę ze sportem

Jednak żadne wyprodukowane antyoksydanty nie działają tak kompleksowo, chroniąc przed stresem oksydacyjnym, jak wodór cząsteczkowy. Prawdą będzie stwierdzenie, że wodór cząsteczkowy jest antyoksydantem idealnym. Dlaczego? Prześledźmy to wspólnie.

(najczęściej cierpiące z powodu alergii pokarmowych i oddechowych) z rodzicami,

które chcą jeszcze lepiej o siebie zadbać,

które rozumieją, że zdrowa mama to zdrowe dziecko

którzy borykają się z problemami emocjonalnymi i „wglądowymi” jak chociażby otyłość czy trądzik,

ale i te które zmagają się z chorobą od niedawna (lista schorzeń jest bardzo długa),

dla których poprawia wydolności czy wytrzymałości to zwielokrotniona szansa na sukces.

NASZA PROPOZYCJA JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE

Odpowiednie nawodnienie przed treninigiem wodą wodorową, może pomóc obniżyć poziom kwasu mlekowego, niwelując pogorszenie funkcji mięśni, wywołane przez wysiłek.

woda wodorowa sprzyja odkwaszaniu orgaizmu. A jak wiemy wysiłek fizyczny powoduje produkowanie kwasu mlekowego, który obniża pH mięśni czyli je zakwasza. W efekcie spada skuteczność treningu i w znacznym stopniu spowalniana jest regenenaracja organizmu. Zatem aby zapobiec niszczeniu komórek podczas treningu należy pić wodę wodorową w taki sam sposób jak pijemy zwykłą wodę lub napoje izotoniczne w trakcie treningu. Badania z ostatnich lat podkreślają również skuteczność wodoru w leczeniu wielu kontuzji i przeciążeń sportowych.

Z tego powodu szeroko pojęte terapie wodorowe stosowane są w medycynie sportowej, jako skuteczna i innowacyjna metoda radzenia sobie ze stresem oksydacyjnym.

wodór molekularny jest najmniejszym istniejącym antyoksydantem. Inne antyoksydanty, jak na przykład witamina C czy E są bardzo dużymi cząsteczkami w porównaniu z H2 i muszą przejść przez przewód pokarmowy, wchłonąć się w jelitach, zostać rozprowadzone wraz z krwią i wniknąć do komórek – zanim będą mogły wyeliminować wolne rodniki.

Cząsteczka wodoru molekularnego jest tak mała, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek, a ponieważ ma postać gazową, dlatego dzięki mechanizmowi dyfuzji szybko przenika w głąb każdej komórki.

H2 dzięki małemu rozmiarowi z łatwością przekracza barierę krew-mózg, podczas gdy inne antyoksydanty napotykają na trudności lub w ogóle nie mogą jej sforsować. A mózg, musisz wiedzieć, jest wyjątkowo podatny na stres oksydacyjny. Co ciekawe, mimo, że stanowi jedynie 2% masy ciała, wykorzystuje 20% tlenu, którym oddychasz. Ochrona mózgu przed oksydantami jest szczególnie ważna!

H2 działa w sposób selektywny i atakuje tylko rodniki hydroksylowe, czyli te wyłącznie szkodliwe. W żaden sposób nie wpływają na pożyteczne wolne rodniki takie jak woda utleniona czy tlenek azotu. Woda utleniona? W organizmie? Jak ta z apteki na skaleczenia? Prawie ta sama. Ważne byś pamiętał, że w organizmie woda utleniona służy do usuwania bakterii, natomiast tlenek azotu jest cząsteczką sygnałową, która pomaga otwierać i zmykać naczynia krwionośne, by krwionośne, by kierować krew do różnych obszarów ciała.

każda molekuła H2 może przekształcić dwa rodniki hydroksylowe w wodę, jednocześnie nawadniając komórki. Dlatego nawet przy dużym stężeniu, wodór molekularny ma zero toksyczności, a każdy jego nadmiar jest z łatwością wydalany z organizmu.

po chwili obecnej przeprowadzono ponad 1000 badań i publikacji na temat terapeutycznego potencjału wodoru molekularnego (H2), pokazując, że jest on korzystny dla ponad 2170 modeli chorób. W badaniach stwierdzono też, że H2 wykazuje potencjał terapeutyczny dla praktycznie każdego narządu.

Uniwersalność i wszechstronność, prostota i szybkość efektów, brak skutków ubocznych oraz bezpieczeństwo stosowania sprawiają, że wodór cząsteczkowy jest dedykowany absolutnie każdemu. Jeżeli przeczytałeś uważnie wszystkie informacje, wiesz i czujesz, że to prawda. Dlatego w naszym gabinecie spotkasz:

Prawdziwym sekretem medycyny wodorowej jest połączenie dwóch metod terapeutycznych: spożywanie zarówno wody wodorowej, jak i oddychanie wodorem. Dzięki temu wodór utrzymuje się w organizmie człowieka do trzydziestu godzin od zakończenia pojedynczej terapii wodorowej.

Współcześnie wielu z nas boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi, emocjonalnymi, finansowymi czy osobistymi. Dlatego wiele osób, w mniejszym lub większym stopniu, potrzebuje skutecznego „antidotum” na codzienne bolączki i dolegliwości. Terapie wodorowe są jednymi z najprostszych i najbezpieczniejszych metod terapeutycznych o tak szerokim spectrum działania.

Skip to content